KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14034085
nr 1403 4085
Ralph Bergholtz
(1908-1988), Sverige
Oljemålning, Män Tunisien. Signerad, daterad 1937. Olja på duk, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 45x54 cm
Ralph Bergholtz, svensk konstnär född 1908 i Göteborg, död 1988.
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
måndag 14 juni 2021
kl 20:08:55
350 kr
700 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
Ralph Bergholtz
Läs mer om Ralph Bergholtz